Celta Vigo ka treguar lojë tp jashtëzakonshme sonte, duke arritur të nxjerr barazim 2:2 ndaj Real Madrid, kurse me rezultat të përgjithshëm 4:3 arrin të kalojë në gjysmëfinale të këtij edicioni në Copa del Rey.

Celta e kishte fituar përballjen e parë në “Bernabeu” me rezultat 1:2 dhe sonte ishte pritur kualifikimi i Real Madrid në raundin tjetër mirëpo ndodhi e kundërta.

Golat për Celtan sonte u shënuan nga Danilo (autogol) dhe Was, kurse për Real Madridin shënuan Ronaldo dhe Vazquez.

Artikulli paraprakFrance – League Cup: Falcao e dërgoi në finale Monaco-n
Artikulli tjetërAllegri: Milan ka një skuadër që nuk dorëzohet kurrë….