Asnjë gjuajtje në portë.

Holanda që nga viti 1980 e tutje, nuk i ka ndodh kurrëvqë në një kampionat evropian apo botëror, të mos e ketë asnjë gjuajtje në drejtim të portës, e kjo i ndodhi sonte ndaj Çekisë, shkruan Korneri.net

Çekia me plot meritë kaloi në çerekfinale me golat e Holeš dhe Schick, që realizoi golin e katërt në Euro 2020. Malen pati rastin më të mirë për Holandën kur doli përballë me portierin Vaclik që e kapi topin dhe në akcionin e radhës De Ligt, u ndëshkua me karton të kuq që i dha çekëve epërsinë numerike në fushë, pas së cilës ishte gjithçka më lehtë.

Në çerekfinale Çekia luan ndaj Danimarkës. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here