Paris SG shënoi fitore të pritur në udhëtim te Nantes me rezultat 0:2, për ta përforcuar pozitën e tretë në Ligue1, por tash klubi kryeqytetas ka vetëm një pikë më se Monaco dhe Nice, edhe pse skuadra nga “principata”, do të luajë ndeshjen e vet të dielën.

Dy golat e kampionëve i shënoi supersulmuesi Edinson Cavani që edhe këtë mbrëmuje ishte lojtari kryesor dhe më meritori në triumfin e PSG.

 

Artikulli paraprakPas dy humbjeve radhazi, Real Madrid rikthehet te fitorja! Ramos me stil të sulmuesit ekstrem
Artikulli tjetërTransferimi bombastik i Morattit vjen nga Anglia