Një herë të luash në Serie A, nuk mund ta harrosh kurrë.

Njëri prej tyre është super sulmuesi Edinson Cavani, i cili famën më të madhe e krijoi pikërisht në kampionatin italian te Palermo dhe më vonë te Napoli, prej nga tetë vite më parë kaloi te Paris SG, përcjell Korneri.net

Pikërisht ka ardhur koha që ai të largohet nga Ligue1, ndërsa rikthimi i tij në Itali është shumë i mundshëm. Disa medie nga Uruguaji kanë shkruar se Cavanin po e kërkon Roma, e cila i ka avansuar bisedimet me të dhe agjentin e lojtarit, kurse në fund të të këtij muaji Cavani largohet nga PSG pasi i skadon kontrata. Më herët ishte folur shumë se në rast të largimit të Lautaro Martinez nga  Inter në drejtim të Barcelonas, pikërisht do të ishte Cavani zëvendësuesi i tij, por tashmë gjërat kanë ndryshuar. /Korneri.net

Artikulli paraprakRangnick e sjell talentin e madh te Milan përkundër konkurrencës së ashpër
Artikulli tjetër5 Winning Strategies To Use For Find A Bride