El Mundo Deportivo ”pretendon se Samu Castillejo dëshiron të largohet nga Milani pasi u kapërcye në hierarki nga Alexis Saelemaekers.

Në rreshtin e parë është Atletico Madrid, të cilët mund të ofrojnë mbrojtës malazes Stefan Savic ose mesfushorin Hector Herrera në këmbim, që për rossonerët ndoshta edhe nuk do të jenë oferta të këqija, përcjell Korneri.net

Pas mesfushorit të krahut Castillejo, në garë janë edhe Sevilla dhe Valencia, që do ta merrnin menjëherë gjatë afatit kalimtar dimëror, kështu që spanjolli me shumë gjasë mund të rikthehet në La Liga, për diku rreth 10 milionë euro / Korneri.net

Artikulli paraprakOfertë fantastike e madrilienëve për yllin e Napolit
Artikulli tjetërPSG i shkoi huq, Allegri mund të drejtoj klubin anglez