Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ka vendosur t’ia zvogëlojë pezullimin nga futbolli futbollistit shqiptar, Arijan Ademi.
Ademi që paraqitet për përfaqësuesen e Maqedonisë, nga shtatori do të ketë të drejtë të luaj, dhe vonesat e një përgjigje përfundimtare nga CAS, veç se i kanë shkatërruar karrierën 25 vjeçarit, pas një dënimi të padrejtë.

Artikulli paraprakBesart Berisha niset drejt Australisë! Ky është mesazhi rrënqethës për “Dardanët”
Artikulli tjetërReali ka pasur bisedime pozitive me agjentin e Hazard