Nuk e ka heq nga mendja në asnjë moment anëtarin dhe njërin ndër lojtarët më të mirë të Sporting Lisbonës, William Carvalho. Fjala është për Manchester United që ende e ka nën vezhgim mesfushorin fantastik të cilin e kanë shënjestër edhe shumë klube tjera evropiane. Lojtari ka kontratë deri në vitin 2020, dhe klauzola e tij e kalon shifrën prej 40 milionë euro, mirëpo Jose Mourinho ka biseduar me zyrtarët e klubit për të parë mundësinë e transferimit të tij që në afatin e dimrit.

 

 

Artikulli paraprakKlauzolë marramendëse e Hysajt te Napoli
Artikulli tjetërSlloveni Ceferin presidenti i ri i UEFA-së