Pas humbjes së Kombëtares në miqësoren me Bosnjën në “Elbasan Arena”, Ballist Morina i njohur ndryshe si “heroi” i Beogradit ka reaguar ashpër ndaj trajnerit Gianni De Biasi ku i kërkon largimin, shkruan ‘Alb.eu’.

Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, Ballist Morina i kërkon trajnerit italian të largohet nga drejtimi i Shqipërisë.
Ai përmend se nuk duhet të prekë benjaminët e tifozerisë kuqezi si Meha, Kaçe, Gashi, Abrashi dhe Xhaka.

Postimi i Ballist Morinës:

“De Biasi largohu!!!
Benjaminët tanë nuk preken!!
#Meha
#Kaçe
#Gashi
#Abrashi
#Xhaka
#QendrofortIllyrianElite”

Artikulli paraprakZyrtare: Shkarkohet Lidemann, ky është trajneri i ri i FC Prishtinës
Artikulli tjetërE thotë ish-presidenti: Hazard do të shkojë te Real Madrid nëse….