Maurizio Sarri u emërua trajner i Juventusit vetëm për një gjë, suksesin në Evropë.

Atij iu dha besimi i skuadrës me përplot yje futbolli nga të gjotha vendet botërore, lojtar si Cristiano Ronaldo, por ai nuk ishte në gjendje të bashkonte ekipin në një mënyrë që të jepte çdo lloj fitoreje kontinentale, përcjell Korneri.net

“Sigurisht, ai e ndihmoi Juventusin të fitojë titullin e nëntë të radhës në Serie A, por ambiciet e brendshme nuk janë të mjaftueshme për La Vecchia Signora”. Jamie Carragher në emisionin pas ndeshjeve të Champions League shtoi.

“Për një klub që konsiderohet si një nga më të mirët në historinë e futbollit italian, pothuajse nuk ka lavdërime të ngjashme për ta në  nivel evropian, sepse sukseset dhe falënderimet ii pen vetëm një klubi atje, AC Milan. Mund të jetë pak e padrejtë të pritet që një njeri të jetë përgjegjës për një mossukses  si ky, por Sarri kishte një punë, dhe ai nuk ishte në gjendje ta bënte atë. Do të jetë një befasi e madhe nëse ai ende mbetet aty” deklaroi Carragher. /Korneri.net

Artikulli paraprakJo vetëm babai, edhe Lionel Messi blen shtëpi pranë zyrave të Interit
Artikulli tjetërPochettino favoriti më i madh për stolin e Juventusit