Trajneri italian i Bayern Munchen e ka siguruar sot titullin e kampionit në Bundesligë, pas fitores 0:6 në udhëtim të Wolfsburg, shkruan “Korneri.net”.

Titulli i fituar sot me Bayern ka një statistike interesante për strategun italian, pasi ai tashmë ka fituar tituj me të gjitha skuadrat që ka drejtuar që nga Milani e këndej, që i bie me pesë skuadra të ndryshme.

Është shpallur kampion me Milanin, Chelsea, PSG dhe tani me Bayernin, kurse me Real Madridin e kishte fituar Champions League./Korneri.net.

Artikulli paraprakFotoja e ditës/Tifozi i mërzitur: A do të kem jetë deri të kthehet Sunderlandi në Elitë [FOTO]
Artikulli tjetërDerbi katalan u takoi favoritëve! Nga 81 pikë tani për dy skuadrat kryesuese, por…