Trajneri i famshëm italian, Fabio Capello, ka dhën mendimin e tij lidhur me fituesin eventual të këtij edicioni në Champions League.

“Juventusi mund ta fitojë Championsin, kjo çerekfinale me Barcelonën mund të paraqesë një kthesë epokale. Reali është, të paktë në letër, skuadra më e fortë e gjysmë finalisteve. Ka një banikë të gjer dhe të shkëlqyeshme”, ka deklaruar Capello.

“Reali nuk është një bandë solistësh të jashtëzakonshëm, por një grup i vërtetë. Pasta, sigurisht, lojtarët e klasit e bëjnë dallimin. Cristiano Ronaldo nuk e ka shpejtësinë e dy viteve më parë, por luan me inteligjencë dhe përvojë”, ka theksuar ai.

Artikulli paraprakBuzëqesh Guardiola: Gabriel Jezus i gatshëm ndaj Arsenalit
Artikulli tjetërBorussia Dortmund: Shtypi francez gjen parregullsi në transferimin e Dembele