Fabio Capello, njëri ndër trajnerët më të mirë në historinë e futbollit, ka traguar një ngjarje shumë interesante gjatë karrierës së tij si trajner i Juventusit gjatë edicioneve 2004-2006. Don Fabio ka treguar se prej kujtë është inspiruar Zlatan Ibrahimovic, apo më saktë nga kush është mësuar të shënojë gola.

ibra-van-basten

“Ibra gjithmonë i ka shikuar ndeshjet e Milanos në kohën kur Marco Van Basten lunate aty. Boshnjaku ka parë se si holandezi i finalizonte akcionet, dhe këtë Ibra e bënte gati çdo ditë dhe me orë të tëra. Nuk i ka dal keq, pasi të marrësh gjëra nga Van Basten nuk është marre dhe fshehtësi” ka thënë Capello.

Dihet se gjatë karrierës së tij, Ibrahimovic luajti edhe te Milano që sipas boshnjakut ka qenë skuadra më e madhe ku ka luajtur për më shumë se 18 vite karrierë.

 

Artikulli paraprakUmtiti (nuk) luan në El Clasico
Artikulli tjetërEuroleague, fitojnë Panathinaikos e Barcelona, Milano ngritet në këmbë