epa05256112 Real Madrid's Portuguese striker Cristiano Ronaldo (R) chats with his coach, French Zinedine Zidane (L) during the UEFA Champions League quarter final second leg match against Wolfsburg played at Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain on 12 April 2016. EPA/KIKO HUESCA

Katër ndeshjet e fundit të Real Madridit janë mbyllur në barazime, pra 8 pikë të humbura. Statistikë e pafalshme për një skuadër e cila pretendon të luftojë për trofe në çdo front. Ish-trajneri i “Galaktikëve”, Fabio Capello, mendon se problemi më i madh i skuadrës aktualisht është Cristiano Ronaldo ose më saktë gjendja e tij fizike. Kjo ka bërë që madrilenët të jenë të dytët në La Liga, teksa Atletico Madrid kryeson me golavarazh më të lartë.
Ronaldo deri tani ka luajtur në katër nga shtatë ndeshjet e kampionatit spanjoll. Për shkak të dëmtimit në gju të pësuar në finalen e Evropianit të Francës, ai humbi dy ndeshjet e para. Aktualisht, ai ka shënuar një gol dhe ka dhënë një asist. Italiani Capello mendon se gjendja e dobët fizike e portugezit po i kushton trajnerit Zinedine Zidane. “Cristiano nuk është mirë fizikisht. Problemi i Real Madridit tani është pikërisht ai, sepse është lojtari më i mirë i skuadrës”, – tha 70-vjeçari për “Onda Cero”-n.

Artikulli paraprakNga seksi tek ushqimi, “ligjet” më të çuditshme të teknikëve
Artikulli tjetërTifozët kosovarë përgatitin një surprizë për kroatët, një flamur gjigant me ngjyrat e… [FOTO]