Manchester United po kërkon një sulmues të ri këtë verë, dhe portali Calciomercato pretendon se e ka gjetur atë në në Itali, Ciro Immobile.

Sulmuesi i Lazios ka shënuar 30 gola dhe shtatë asistime në 33 paraqitje në të gjitha garat këtë sezon, dhe ai është më përgjegjësi për rezultatet e shkëlqyera të Lazios, të cilët kanë vetëm një pikë më pak se Juventus në garë për titull, përcjell Korneri.net

Sipas portalit italian, United po shqyrton mundësitë e sjelljes së një lojtari 30-vjeçar të ekipit kombëtar italian, i cili ka një kontratë me Lazion deri në vitin 2023, dhe ai vlerësohet  40 milionë euro. Calciomercato nuk specifikon sa mund të kërkonte Lazio për sulmuesin e tij, por pretendon se nuk ka gjasa që Immobile të dëshirojë të largohet nga Lazio.

Ky do të ishte një goditje tjetër për Manchester United i cili dikur ishte klubi më i dëshirueshëm për lojtarët nga klube më të vogla. Por, për shkak të heshtjes së madhe të viteve të fundit, rezultateve të dobëta dhe një atmosfere të shqetësuar, lojtarët preferojnë të shkojnë në klube të tjera.

I tillë ishte rasti me Erling Haland, të cilit United i ofroi një kontratë të madhe, por norvegjezi zgjodhi përfundimisht Borussia Dortmundin. United gjithashtu dëshiron Jadon Sancho, por lojtari i kombëtares angleze dyshohet se preferon Chelsea. Klubi nga Old Trafford  kishte rënë dakord gjithçka me shpresën më të madhe angleze Jude Bellingham nga Birmingham, andaj në fund 16-vjeçari vendosi për Borussia Dortmundin. /Korneri.net

Artikulli paraprakSuper transferimi i Milanos është kryer sot
Artikulli tjetërLuhet akti i dytë i Napoli-Inter, kush do të sfidojë Juven në finale?