Më në fund u arrit marrëveshna në mes skuadrës italiane Lazio dhe asaj spanjolle Espanyol. Sulmuesi i fuqishëm Felip Caisedo nga edicioni i ri do të luaj në Serie A, dhe padyshim është goditje e madhe dhe e rëndësishme për kryeqytetasit pasi bëhet fjalë për lojtarë shumë cilësor i cili mund të kryej shumë punë në fazën e sulmit.

Sulmuesi nga Ekuadori pasi i kreu vizitat mjekësore ai më pas npnshkroj kontratë 3-vjeçare me Lazion. Ai ka nofkën ” El Pantera”, andaj mbrojtësit në Itali do të duhet të bëjnë llogari para se t’ ia nisin ndeshjeve. /Korneri.net

Artikulli paraprakF1, Ricciardo e nis vrullshëm në Hungari
Artikulli tjetërPallota: Milan, kërkoj falje