Mesfushori ekuadorian Moises Caicedo po afrohet më shumë me Chelsean, shkruajnë mediat britanike.

Sky Sports raporton se marrëveshja është përfunduar dhe kushtet janë pranuar. Chelsea duhet t’i paguajë Brighton 100 milionë funte fiks dhe 15 milionë të tjera përmes bonuseve, sepse Chelsea është “kinse” në llupën e UEFA-s, për shkelje të fair-play financiar, përcjell Korneri.net

Në total do të ishte 133 milionë euro, që do të ishte transferimi më i madh në historinë e Premier League, dhe në këtë mënyrë mposhtet konkurrenti i vetëm për shërbimet e lojtarit e që ishte Liverpoool që zyrtarisht i ofroi 110 milionë funte. /Korneri.net

Artikulli paraprakFutbollisti më i shtrenjtë në histori, Neymar çuditërisht thyen edhe një rekord tjetër
Artikulli tjetërArmando Broja te Milan