Mesfushori legjendar gjerman, Bastian Schweinsteiger do të largohet nga Manchester United dhe do të transferohet te klubi nga MLS, Chicago Fire, pasi nuk ka vend në formacionin e Jose Mourinho.
“Gjatë karrierës time, gjithmonë kam shijuar mundësi të reja dhe besoj se edhe kjo do të më ndihmoj të arrij diçka të madhe”, deklaroi Schweinsteiger.
Artikulli paraprakKosova niset drejt Shqipërisë [FOTO]
Artikulli tjetërZyrtare: Real Madrid prezanton fanellen e re [FOTO]