Manchester City, po kalon një stinor të jashtëzakonshëm në të gjitha garat dhe po konsiderohet si favorit për triumf në Premier League, e pse jo edhe në Ligën e Kampionëve.

Në këto suksese të skuadrës së Guardiolas, meritat kryesore shkojnë për futbollistët e skuadrës në veçanti yllit gjerman Leroy Sane, i cili po kalon në formë jetësore te “Cityzens”.

Sipas mediave angelze reprezentuesi gjerman është i gatshëm të vazhdojë kontratën me skuadrën aktuale, nga e cila pritet të jet një nga futbollistët më të paguar në klub.

Artikulli paraprakMontella ka guxim të kërkojë stolin e…?
Artikulli tjetërGattuso e fillon mirë, shpulla dhe përshëndetje në gjuhën kineze: Forca Inter [VIDEO]