Përzgjedhësi i Kosovës në futboll, Albert Bunjaki, para pak qastesh ka dhënë një konferencë për shtyp në prag të sfidës së parë kualifikuese për botërorin “Rusia 2018”.

Bunjaki në këtë konferncë foli për formën e skuadrës dhe për punën që është duke u bërë nga stafi i përfaqësueses dhe nuk mohoi mundësinë që Kosova nesër të nxjerrë rezultat pozitiv.

Natyrisht gjatë gjithë konferencës për media, gazetarët kishin pyetje të shumta dhe natyrisht fokusi ishte te shënimi i golave, pra faza ofanzive dhe mbrojtja, ku Bunjaki shprehi optimizmin e tij se skuadra do të ia dal me sukses në këtë përballje.

Duhet thënë që Bunjaki konfirmoi se akoma nuk kanë marrë përgjigje pozitive nga FIFA sa i përket aktivizimit të Rashicës dhe Rrahmanit.

Artikulli paraprakEkskluzive: Intervistë me Anel Raskaj, ish-kapitenin e Kosovës [FOTO]
Artikulli tjetërE konfirmon trajneri i Finlandës: Ky yll mund të luajë për Kosovën