Përfundoi para pak çastesh konferenca për shtyp e fundit para ndeshjes Kosove-Kroaci që zhvillohet të enjtën në “Loro Boriçi” në Shkodër.

Perzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaki iu përgjigj shumë pyetjeve të gazetarëve dhe foli për kundërshtarin, kundësitë tona mungesat e Kosovës dhe të Kroacisë, sase mund të luajnë rol në këtë përballje.

“Na pret një ndeshje e vështirë këtu nuk ka diskutim. Ata kanë katër mungesa të veçuara sepse bëhet fjalë për lojtarët ndoshta kryesor, por edhe pjesa tjetër e skuadrës është shumë e fortë dhe duhet të kemi kujdes të madh. Jo gjithmonë  fiton kualiteto në fushë, ndërsa ne kemi kemi energji dhe duam të bëjmë maksmumin ndaj Kroacisë.

Ne kemi lojtarë në formë dhe është e rëndësishme që të luajmë në dy ndeshje si grup pasi lojtarët tanë janë të rinjë të moshë dhe kanë kapacitet t’i përballen më çdo vështrësi.

E dimë se Kroacia ka lojtarë të klasit botëror, por le të luajmë” tha Bunjaki i cili konferencën e mbylli me një thënie të Nënës Terezë, e cila thoshte: ‘Ne Nuk mund të bëjmë gjëra të mëdha, por gjëra të vogla me dashuri të madhe” përfundoi Bunjaki.

 

 

Artikulli paraprakZyrtare: Hysaj vazhdoi kontratën
Artikulli tjetërUjkani e ndjenë vetën si në shtëpi kundër Kroacisë