Në prag të ndeshjes kualifikuese Kosovë-Finlandë, në konferencën për shtyp foli përzgjedhësi Albert Bunjaki rreth duelit të rëndësishëm.

Kosova në rast të fitores nuk do të ishte më e fundit në grupin I, sepse do të barazohej me pikë me Finlandën, dhe shumë e natyrshme është që Bunjaki të kërkoj fitoren e parë.
Por, në dy ditët e fundit qarkullonte lajmi se ai ka deklaruar pas humbjes me Kroacinë se nuk do të jetë më në krye të Kosovë në rast se fiton ndaj Finalndës, por këtë fakt e bëri edhe më fuqishëm këtë herë dhe më të qartë, shkruan Korneri.net.

“Ok, është e vërtetë se fundi im në krye të Kosovës po i vie fundi. Sipas jush po të kishim fituar në ndeshjen e parë ndaj Finlandës do të duhej të largohesha. Jo. Kështu nuk është sepse edhe në rast të fitores që unë po e besoj do të jamë në krye të Kosovës edhe për dy ndeshjet e radhës, e më pas të shohim se çfarë do të vendos FFK-së.
Une mund t’iu them se aventura ime do të merr fund pas përfundimit të kualifikimeve për botërorin e radhës. Kam ardhur në kohën e duhur te Kosova, dhe mendoj se do të largohem në kohën e duhur. Kosovës i duhet një trajner, ndryshime, por unë besoj se Kosova ka rritje, mund të ketë rritje edhe më shumë dhe këtë e besoj thellë.
Kam pasur kontratë 2+2, dhe tash jam në vitin e fundit të kontratës time kështu që kjo është e vërteta e asaj që kam thënë para pak ditësh”, deklaroi Bunjaki. /Korneri.net

Artikulli paraprakNeymar më i miri në botë! Kurrë?
Artikulli tjetërPanuçi: Nuk firmos për barazimin, por të mos luajmë si ndaj Lihtenshtejnit