Para pak çastësh është mbyllur konferenca për shtyp e trajnerit të Kosovës, Albert Bunjaki dhe kapiteni i Përfqësueses, Samir Ujkani.

Bunjaki e quajti takimin e nesërm ndaj Islandës, duke theksuar se kundërshtari vjen pas një prezentimi mjaftë të mirë.

“E dim që do të kemi përballë një çerekfinalist të europianit të kaluar. Do të jetë një ndeshje me shumë duele, pasi Islanda është një skuadër fizikisht shumë e përgatitur. Ne jemi në formim e sipër të përfaqësueses dhe natyrisht kundërshtari është favorit për nesër, mirëpo pse jo të shkaktojmë befasi pasi i kemi të gjitha mundësitë”, tha Albert Bunjaki.

Nga ana tjetër kapiteni Samir Ujkani e quajti Islandën një kundërshtar të një niveli tjetër për dallim nga Turqia, duke theksuar se në ndeshjen e neserme Kosova do të jetë më e komponuar përdallim nga ndeshjet e kaluara.

Artikulli paraprakDy superlajme për Milanon
Artikulli tjetërJa ç’farë numrash do të bartin Berisha, Nuhiu dhe Avdijaj….