Ekipi i drejtuar nga Blind është duke kaluar një nga momentet më të këqija në histori dhe rrezikon seriozisht pjesëmarrjen në Kupën e Botës, pasi nuk arriti të kualifikohej për në Euro 2016.

Bullgarët befasuan vizitorët me dy gola të shpejtë të Delev në minutën e 5’ dhe 20’,të cilët nuk kishin energjinë dhe mentalitetin e duhur për të reaguar dhe i vetmi rast që ia vlen të përmendet ishte ai i Dost në fund të pjesës së parë.

Me këtë fitore Bullgaria ka dalë mbi Holandën në vendin e tretë në kuotën e 9 pikëve ndërsa Tulipanët ndodhen në vendin e katërt me vetëm 7 pikë.

Artikulli paraprakRevoltohen yjet e Kombëtares “KUQEZI”! Xhaka dhe Abrashi braktisin ekipin….
Artikulli tjetërKampionët e Evropës pa asnjë problem përballë Hungarisë