Portieri legjendar italiane, Gianluigi Buffon dhe sulmuesi u famshëm portugez, Cristiano Ronaldo sonte do të përballen në kuadër të finales së Ligës së Kampionëve mes Juventusit dhe Real Madridit, e cila luhet sonte në Cardiff.

Kjo përballje mes Buffonit dhe Ronaldos nuk do të jetë vetëm në kërkim të trofeut më të çmueshëm në Evropë, por edhe për Topin e Artë.

Sipas gazetave sportive në Spanjës, AS dhe Marca, fituesi i këtij takimi thuajse do të vendos edhe për fituesin e radhës së Topit të Artë.

Kandidatët potencial për ta fituar këtë çmim janë Gianluigi Buffon dhe Cristiano Ronalos./Korneri.net.

Artikulli paraprakRritet konkurenca për Alexis Sanchez! Bayern në garë me “big-ët” e Premier League
Artikulli tjetërModestia e Zidane: Finalja e Kardifit me gjasa të barabarta