Foto LaPresse - Fabio Ferrari21/11/2015 Torino ( Italia)Sport CalcioJuventus Fc - Ac MilanCampionato di Calcio Serie A TIM 2015 2016 - Stadio "Juventus Stadium"Nella foto: Buffon Gianluigi (Juventus F.C.); DonnarummaPhoto LaPresse - Fabio Ferrari21 November 2015 Turin ( Italy)Sport SoccerJuventus Fc - Ac MilanItalian Football Championship League A TIM 2015 2016 - "Juventus Stadium" Stadium In the pic: Buffon Gianluigi (Juventus F.C.); Donnarumma

Kapiteni i Italisë, Gianluigi Buffon, ka thënë fjalë të mëdha për pasardhësin e tij Donnarumma.

18-vjeçari luajti ndeshjen e tij të parë për Azzurrët në miqësore me Holandën, dhe Buffon këtë ndeshje e pa nga stoli.

“Ai është një djalosh dhe një portier me cilësi të jashtëzakonshme fizike dhe mendore”.

“Ai mund të jetë biri im, por ai është tashmë i aftë për të qenë portieri për Milanin dhe ekipin kombëtar”.

“Kjo nuk është hera e parë që unë e kam shikuar një ndeshje të kombëtares nga stoli, kjo ka ndodhur edhe me Salvatore Sirigun”.

“Askush nuk është i përjetshëm, dhe secili ka të drejtë të ketë një shans për të luajtur”, ka thënë Buffon për Ansa.

Artikulli paraprakMbaron sezoni për yllin e Tottenham
Artikulli tjetërZyrtare: Albian Ajeti kompleton transferimin te kjo skuadër