Foto LaPresse - Fabio Ferrari21/11/2015 Torino ( Italia)Sport CalcioJuventus Fc - Ac MilanCampionato di Calcio Serie A TIM 2015 2016 - Stadio "Juventus Stadium"Nella foto: Buffon Gianluigi (Juventus F.C.); DonnarummaPhoto LaPresse - Fabio Ferrari21 November 2015 Turin ( Italy)Sport SoccerJuventus Fc - Ac MilanItalian Football Championship League A TIM 2015 2016 - "Juventus Stadium" Stadium In the pic: Buffon Gianluigi (Juventus F.C.); Donnarumma

Legjenda italiane dhe botërore, portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon e ka porositur Gianluigi Donnarumma që të zgjedh klubin, i cili e bën të lumtur.

Donnarumma po përballet me kritika të mëdha pasi gjatë muajit të kaluar vendosi që mos ta vazhdoj kontratën me Milanin.

“Kam pasur pak bisedë 15 minutëshe me Gigion. Nuk mund t’ju them se çfarë kemi folur”, ka thënë Buffon për Sky Sport Italia.

“Nuk kam asnjë ide nëse ai do të qëndrojë në Milan, por unë thjesht i them atij të bëjë atë që e bën të lumtur”, ka theksuar ai.

Donnarumma, i cili ka kontratë me Milanin deri në vitin 2018, kërkohet nga Juventusi, Real Madrid, Manchester United dhe PSG./Korneri.net.

Artikulli paraprakZyrtare: Saúl vazhdoi me Atl.Madrid
Artikulli tjetërLamtumirë Man. United/ Ibrahimovic: Erdha, pashë dhe fitova