Kreu i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë Skënder Bruçaj ka dhënë një mesazh qetësie për futbollistët e izraelit, pas arrestimit të 4 ekstremistëve të lidhur me ISIS dhe akuzave se do të organizonin një atentat terrorist gjatë ndeshjes me Shqipërinë në Shkodër.

Mesazhi i Skëndër Bruçajt:

Krenarë për popullin tonë ndër shekuj, që diti historikisht të ruante vlerat më të larta humane, atë të mikpritjes dhe tolerancës e harmonisë ndërfetare.

Krenarë për të parët tanë myslimanë shqiptarë, besimtarë e bujarë, që strehuan mijëra hebrenj në shtëpitë e tyre gjatë Luftës së II-të Botërore, duke u bërë vendi i vetëm në Evropë, që kishte më shumë hebrenj pas lufte se para saj.

Sportistëve dhe mysafirëve nga Izraeli i uroj qëndrim të qetë e në paqe në token shqiptare!

Dhe gjithashtu i uroj fitore kombëtares së mrekullueshme shqiptare, për të cilën jemi të gjithë krenarë!

Artikulli paraprakMessi për Argjentinën: Situatë m*ti, kemi prekur fundin
Artikulli tjetër“Bomba” e Ronaldos-Me kerkoi Barcelona por…