Moises Caicedo dëshiron shumë të kalojë te Chelsea, por Chelsea dhe Brighton janë ende larg një marrëveshjeje për largim, shkruan Sky Sports.

Brighton thuhet se po kërkon mbi 100 milionë funte për ekuadorianin dhe Chelsea aktualisht po ofron shumë më pak, andaj kërksa dhe oferta janë ende shumë largë njëra tjetrës, përcjell Korneri.net

Brighton po tregohet klub i mençur, pasi duke e parë se si tregu është shkatërruar fillimisht nga vet anglezët e më pas edhe paraja e pakontrolluar e arabëve, është shumë e logjikshme që kërkesa e tyre të jetë kaq e lartë, pasi e di shumë mirë se edhe presidenti i Chelsea, është shumë serioz dhe i gatshëm edhe për shuma të tilla të mëdha. /Korneri.net

Artikulli paraprakTottenham dhe United vjedhin lojtarin nga Barcelona?
Artikulli tjetërKapiteni i Liverpool do të shkojë në Arabinë Saudite