Kombëtarja e Brazilit ka arritur fitore të thellë në kuadër të kualifikimeve për botërorin Rusia 2018, duke mposhtur në udhëtim Ekuadorin 0:3.

Në këtë ndeshje Brazili ishte mjaftë bindës, ku përpos tre golave të shënuar pati edhe një mori rastësh të pastërta para portës kundërshtare.

Gola për Brazili në këtë ndeshje u shënuan nga Naymar, Walter Ayovi(autogol) dhe Gabriel Jesus.

Pas kësaj fitoreje Brazili pozicionohet në vendin e 5-të të kualifikimeve për zonën e Amerikës Latine.

Artikulli paraprakKolumbia fitoi pastër ndaj Venezuelës
Artikulli tjetërVialli: Italia nuk ka ekip kompetitiv, por..?