Një tjetër tragjedi ajrore për futbollin brazilian, pas asaj që goditi ekipin e Chapecoense më 28 nëntor 2016 gjatë rrugës për në Kolumbi për finalen e Copa Sudamericana.

Këtë mëngjes rreth orës 8.15, në aeroportin privat të Luzimangues, Porto Nacional (60 kilometra në jug të Palmas, kryeqyteti i shtetit të Tocantins), një aeroplan që mbante Palmas Futebol dhe Regatas, një formacion i Serisë D, pësoi dëmtime gjatë ngritjes dhe ra në një dru në fund të pistës, përcjell Korneri.net

Katër lojtarë vdiqën, presidenti i klubit dhe piloti i aeroplanit që kishte destinacion Goiânia për ndeshjen me Vila Nova për Copa Verde, e planifikuar për të hënën. Në bord ishin lojtarët Lucas Praxedes (23), Guilherme Noé (28), Ranule (27) dhe Marcus Molinari (23), presidenti Lucas Meira (32) dhe piloti, të identifikuar si “Komandant Wagner”. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here