Kyrie Irving eshte zyrtarisht anetari me i ri i Boston Celtics.Kater here All-Star lojtari eshte transferuar ne Massachussets pas 6 viteve te Cleveland Cavaliers,ekip me te cilin ishte shpallur kampion ne NBA.”Uncle Drew” muaj me pare e beri zyrtare kerkesen e tij per tu transferuar diku tjeter,teksa deri tash Cavaliers kane qene negociata me disa nga skuadrat e NBA.Si pjese e marreveshjes per kalimin e tij te Boston,Cavaliers kane perfituar basketbolliste si Isiah Thomas,Jae Crowder,Ante Zizic si dhe nje zgjedhje ne Draft 2018.Kyrie Irving sezonin me Celtics do ta hape pikerisht me ndeshjen kunder ish skuadres se tij dhe shokut te tij LeBron James. /Korneri.net

Artikulli paraprak“Çmenduri” në sportele, shiten 8 mijë bileta. Përkrahje nga Kosova
Artikulli tjetërZyrtare: Ndodh shkëmbimi spektakolar, Irving te Boston, Thomas te Cavs