Siç është raportuar nga Le Parisien , Federata franceze ka zbuluar parregullsi serioze në transferimin e Ousmane Dembele nga Rennes në Borussia Dortmund. Avokati i tij, Martial Kodjia zbuloi se operacioni ishte orkestruar nga një biznesmen, Moussa Sissoko, i cili do të marrë rreth 3 milionë euro nga ky transferim. Tani Federata franceze pritet të reagojë dhe të zbardhë këtë rast dhe të kuptohët saktësisht se çfarë në të vërtetë ka ndodhur me këtë operacion.

Dembele u treansferua te gjigandi gjerman me 12 maj të vitit 2016, teksa me BVB ka nënshkruar kontratë 5 vjeçare.

Artikulli paraprakCapello: Kjo skuadër mund ta fitojë Champions League
Artikulli tjetërBefasi: Bayern kërkon portierin e Ajax-it, “prodhimin” e Barcelonës