during the Serie A match between FC Internazionale Milano and Atalanta BC at Stadio Giuseppe Meazza on August 23, 2015 in Milan, Italy.

Arsene Wenger raportohet se e ka kthyer vëmendjen te Marcelo Brozovic.

Sipas ESPN, menaxheri i Arsenalit është duke u bërë gati për një lëvizje të mesfushorit kroat, ndërsa po vazhdon ringjalljen e skuadrës së tij duke sjell lojtarë në secilën pjesë të fushës, shkruan Korneri.net.

Wenger thuhet se ka kohë që është duke e përcjell anëtarin e Interit në ndeshjen e kampionatit italian, dhe nuk është i rastësishëm interesimi i tij.
Për momentin thuhet se oferta e “togjinjëve” është 25 milionë euro, që për klubin italian është ofertë e pranueshme dhe priten bisedimet e reja dhe më konkrete në mes klubeve. /Korneri.net

Artikulli paraprakZyrtare: Rooney prezantohet te skuadra e re
Artikulli tjetërVetëm çështje ditësh