Leonardo Bonucci apo Zorro!

Qendëmbrojtësi dhe lideri i Italisë në San Siro do të veçohet nga të gjithë sepse gjatë tërë ndeshjes do të mbaj në fytyrë maskën për shkak që frakturës në hundë që e pësoi gjatë ndeshjes së parë kur e qëlloi qëllimisht sulmuesi Toivonen, shkruan Korneri.net.

Bonucci do të përdorë maskën që pa dyshim nuk është se është e rehatshme, së paku sipas atyre që e përdorën më herët, por detyrimisht duhet ta mbaj maskën dhe për të synuar përmbysjen ndaj Suedisë që e fitoi aktin e parë 1:0.
Ndeshja është e vlefshme për kualifikim në botërorin Rusia 2018. /Korneri.net

Artikulli paraprakShumë ndryshime në formacionin e Italisë! Lufta nuk ka përfunduar…
Artikulli tjetërSot ndeshja Kosovë – Letoni, biletat shiten edhe tek stadiumi