U transferua m bujë të madhe në tërë botën, dhe tash kërkohet nga klubi më i madh në botë.

Leonardo Bonucci i kishte befasuar të gjithë kur vendosi të largohet nga Juventusi, për t’iu bashkuar rivalit më të madh Milanos gjatë verës që e lam pas, shkruan Korneri.net.

Mirëpo, pa kaluar pesë muaj të plotë askush po thuajse te rosonerët nuk është shumë i kënaqur me paraqitjet e tij, por kjo nuk mund të thuhet edhe për Real Madridin, që e kërkon ta transferojë italianin. Përvoja e tij e madhe ka shtyrë mbretërit që së paku të tentojnë blerjen e tij.
Krejt varet nëse Milan shkon apo jo në Ligën e Kampionëve edicionin e ardhshëm. /Korneri.net

Artikulli paraprakE vazhdon kontratën pasi është bërë më i kërkuari
Artikulli tjetërGjyqtarët e javës së 17-të, në Vala Superligë, nga Italia vijnë në Kosovë