Gjatë konferencës për shtyp në të cilën u prezantua Lucas Biglia te Milan, delegati administrativ Marco Fassone, ka treguar për herë të parë se në listën e UEFA-së, gjatë ndeshjeve kualifikuese në Europa League, nuk janë Leonardo Bonucci dhe Lucag Biglia për shkak të problemeve burokratike gjatë finalizimit të dokumentacioneve. /Korneri.net

Artikulli paraprakEkskluzive: Rron Statovci te Vllaznia e Pozharanit
Artikulli tjetërGuardiola dhe Conte me synim të përbashkët në merkato