Gjithçka është punë e kryer, dhe mungon vetëm zyrtarizimi. Giacomo Bonaventura ka arritur marrëveshje me Milanon dhe brenda pak ditëve do të nënshkruajë kontratën e re deri në vitin 2020. Para pak javësh Adriano Galliani ishte takuar me menaxherin e lojtrarit Mino Raiola, me të cilin kishte arritur marrëveshje në parim, dhe tash pritet që lojtari të ulet në tavolinë dhe të nënshkruajë në letër.

Pas kontratën së re ai do të përfitoj nga 2,5 milionë euro në vit, dhe për këtë janë dakorduar edhe Fassone dhe Mirabelli, të cilët pasi Milan të kaloj tek pronarët e rinjë do të jenë kryesorët në transferime.

 

 

 

Artikulli paraprakFormacioni më i mirë i Ligës së Kampionëve, ja surpriza e madhe
Artikulli tjetërMourinho lutet që Bilic dhe West Ham të largohen nga Premier League! Pse?