Bomberi i ri i AC Milan, talenti Patrick Cutrone ka folur në një intervistë për “Il Gorniale”, për derbin e madh kundër rivalit të përjetshëm Inter.
Ylli italian ndihet i gatshëm për të debutuar në derbin “Della Madonnina”, madje thekoi se me padurim po e pret të diellën mbrëma. ” E dua këtë sfidë, mezi pres të arrijmë të dielën dhe të zbresim në fushë. Jam i gatshëm të luaj dhe të marr përsipër barrën e anës ofanzive. Kam kujtime të mira ndaj Interit, nga Primavera. Po përpiqem të bëj më të mirën në ushtrime dhe në lojë, që të shënoj sa më tepër”, tha Cutrone.

Artikulli paraprakDenim i rënd për futbollistin e Vëllaznmit
Artikulli tjetërE thotë ylli i ri i Inter: “Të dielen vlen vetëm fitorja”