‘BBC 5LIVE’ shkruan se Jose Mourinho dëshiron të transferojë John Terryn te Manchester United, për të forcuar mbrojtjen, pikën më të dobët në skuadrën e tij.

Terry që ka zhvilluar mbi 700 ndeshje për Chelsean, ka kontratë me Blutë deri në fund të sezonit, dhe ka disa ditë që ka njoftuar largimin.

Kjo do të bëjë që ai t’i bashkohet Jose Mourinhos si transferim i lirë, për t’u bërë ndoshta njëri nga transferimet më të çuditshme në histori të futbollit anglez./Korneri.net

Artikulli paraprakBesa Famiglia në finale pa asnjë problem
Artikulli tjetërSchalke e fitoi spektaklin ndaj Leverkusen