Sipas raporteve më të fundit të mediave spanjolle, ylli i skuadrës franceze Monaco, Kylian Mbappe tashmë është përcaktuar se ku do të luajë në sezonin e ri.

Bëhet fjalë për Real Madrid, që thuhet se vet futbollisti i ka thënë “PO”, shkruan “Korneri.net”.

Monaco e ka vlerësuar 18 vjeçarin në mes 120 dhe 140 milionëve dhe po që se kjo do të arrihej, atëherë Mbappe do të bëhej futbollisti më i shtrenjtë në histori./Korneri.net.

Artikulli paraprakNapoli ndryshon politikën e klubit në merkato! Interesimi për këtë yll të La Liga-s është vetëm fillimi…..
Artikulli tjetërTransferimi i sezonit në Itali! Belotti do të ndjekë gjurmët e Shevchenkos?