Sipas raporteve të mediave spanjolle, Florentino Perez kërkon një qendërsulmues për të kompletuar një repart ku duhen energji të freskëta, pasi Ronaldo, Benzema dhe Bale nuk janë më ata të dikurshmit.

Objektivi numër një është Herry Kane, por nëse nuk arrihet te bomberi anglez, atëherë do të synohet sulmuesi i Torinos, Andrea Belotti.

Nëse e dëshiron Belottin, Reali duhet të derdhë në arkat e presidenti Kairo 100 milionë euro, pasi kaq është klauzola e e sulmuesit italian.

Gjithsesi mbetet të shihen zhvillimet në muajt në vijim, pasi edhe Lewandowski është një ndër emrat më të kërkuar./Korneri.net.

Artikulli paraprakDikur një nga më të mirët, tani ai është në shitje….
Artikulli tjetërRritet konkurenca për Harry Kane! Ja cili gjigant evropian e kërkon yllin anglez