Sipas “Rai Sport”, trajneri Maurizio Sarri në mënyrë specifike vuri në dukje se sulmuesi aktual i Sampdoria-s , Fabio Quagliarella, do të ishte një nënshkrimin ideal për të në merkaton e janarit.

34-vjeçari është në formë mbresëlënëse për Sampdoria, duke kontribuar me gjashtë gola dhe tre asiste në 10 ndeshje të Serie A këtë sezon.

Kujtojmë që Quagliarella në të kaluaren ishte pjesë e Napoli dhe dukët që skuadra nga “San Paolo” është penduar që e kishte larguar./Korneri.net.

Artikulli paraprakCavani shënoi golin jubilar në Ligue1
Artikulli tjetërZyrtare: Milaim Zuzaku nuk është më trajner i Dritës