Sipas raporteve më të fundit në portalet italiane, të cilat bazohen në burimet e tyre brenda 18-herë kampionit italian Milan, aksionerët e rinj kinez të cilët pritet të vinë shumë shpejt e kanë ndërmend që menjëherë pas zyrtarizimit të marrëveshjes me Silvio Berlusconi tu bëjnë një megadhuratë tifozëve të klubit.

Dhurata e kinezëve për tifozët e Milani nuk është aspak m0 e vogël se sa sulmuesi fantastik belg i Everton, Romelu Lukaku.

Bëhet e ditur poashtu se për Lukaku Milani i kinezëve ka të gatshme 60-70 mln euro.

Artikulli paraprakBarazim në “Vincente Calderon”! Atletico Madrid luajti sa për ‘sy dhe faqe’….
Artikulli tjetërHajvalia tërhiqet nga garat!