Edhe pse Vincenzo Montella ka besimin e plotë të zytarëve të Milanit, dukët që pozita e tij në krye të stafit teknik të skuadrës nuk është e sigurtë ose më mirë të themi nuk është afatgjate, shkruan “Korneri.net”.

Duke shfrytëzuar turneun patasezonal “International Champions Cup”, një delagacion i Milanit i kryesuar nga Presidenti Yonghong Li dhe Marco Fassone kanë pasur një takim kokë me kokë me trajnerin e Bayern Munchen, Carlo Ancelotti.

Sipas mediave italiane, Yonghong Li thuhet se i ka kërkuar Ancelottit që brenda një peridhe 1-2 vjeçare ta marrë në drejtim Milanin, por nuk raportohet se cila ka qenë përgjigjja e teknikut italian./Korneri.net.

Artikulli paraprakI “tepërti” tjetër te Milan, befason me skuadrën e re [FOTO]
Artikulli tjetërConte: Për Costa-n vendosëm që në janar