Ndeshje shumë e fortë dhe dramatike u zhvillua në mes Juventusit dhe Bolognas, që u mbyll me rezultatin 1-1, me Bolognan që meritoi më shumë se kaq pas paraqitjes së shkëlqyeshme, por edhe me Juven që ka mundur të fitonte nga fundi i ndeshjes.

Bologna kaloi në epërsi me golin e mesfushorit skocez Leëis Ferguson, ndërsa në pjesën e dytë Bolognas iu mohua një penallti e pastër, dhe nuk vonoi shumë kur Dusan Vlahovic shënoi me kokë për rezultatin final. Bologna pas humbjes nga Milani në shtëpi, merr pikë në udhëtim te Juve.

Në ndeshjen tjetër ishte edhe më zjarrë, sepse Fiorentina barazoi 2-2 ndaj Lecces në shtëpi edhe pse kishte epërsinë e dy golave. Për 25 minuta Fiore shënoi dy gola me Nico Gonzales dhe Alfred Duncan, mirëpo Lecce shkëlqeu në pjesën e dytë.

Hamza Rafia shënoi fillimisht për ta barazuar rezultatin malazezi, Nikola Krstovic.

Fiorentina kishte fituar bindshëm te Genoa në ndeshjen e parë, kurse barazoi ndaj Lecces që fitoi duelin e parë me përmbyske ndaj Lazios. /Korneri.net

Artikulli paraprakDarwin Nunez i dha fitoren e pabesueshme Liverpoolit që luajti me 10 lojtarë
Artikulli tjetërNapoli nuk gabon, Lazio dëshpëron sërish tifozët e vet