Disfata e merituar nga Interi, sikur ia qeli sytë trajnerit të Juventusit, Massimiliano Allegri i cili më në fund e ka kuptuar si duket se mbrojtja me tre futbollistë nuk po funksionon, apo së paku nuk do të funskionojë kundër ekipeve të mëdha në Itali.

BBC, Barzagli, Bonucci, Chiellini do të përfundojë pas duelin ën Meazza, dhe sipas të gjitha gjasave Allegri do të ndryshojë modulin e lojës, pasi është dule menduar seriozisht të luajë me katër mbrojtës. Interi tregoj karakter të lartë dhe lojë shumë agresive, dhe mbrojtja me tre futbollistë i shkaktoi fillimisht telashe Juventusit, e më pas edhe humbja.

Sigurisht, ende nukë shtë e sigurtë kjo farë po thuhet, mirëpo në ndeshje kundër Cagliari në shtëpi do të shohim sesi do të luajë Allegri, edhe pse pot hemi edhe njëherë se në dneshjet derbi në Itali, Allegri mund të luajë me katërt mbrojtës.

Artikulli paraprakStatistikat e javës së pestë në Vala Superligë
Artikulli tjetër90 milionë euro: Pse në bankën rezervë?