Legjenda e gjallë e futbollit kroat dhe atij botëror, Zvonimir Boban, gjatë një analize për merkaton e skuadrave nga Serie A, kritikoi edhe njëherë zyrtarët e Milanit.

“Unë mesa di, futbolli luhet për tifozë, kurse Milan bën shumë zhurmë në çdo fillim të merkaros ( në 3 vitet e fundit) dhe në fund nuk transferon ndonjë futbollistë të nivelit të lartë dhe kjo i bie shumë zhurmë për asgje”, i shpreh Boban.

Artikulli paraprakKy është përforcimi i ri i Sigal Prishtinës [VIDEO]
Artikulli tjetërBersant Celina, Lojtari më i Mirë i Ri te Manchester City