Legjenda kroate, Zvonimir Boban, gjatë një analize të lojës së Milanit në ndeshjen e fundin ndaj Sampdorias, e ka quajtur krizë totale sulmuesin e skuadrës së Montellas, duke vlersuar poashtu se mbrojtja dhe mesfusha po e kryejnë mirë punën.

“Nuk e di se çfarë po ndodh me sulmin, pasi fajet për ecurinë e dobët të Milanit e kanë sulmuesit. Bacca edhe Labadula patën shumë topa nga të tjetër por nuk arritën të jenë efikas, kështu që fajet për krizën e ekipit i kanë ata”, tha Boban gjatë analizës së “Sky Sport”.

Artikulli paraprakAllegri: “Ndeshja ishte si një gjysmëfinale e Champions League”
Artikulli tjetërSuper Bowl: New England Patriots, “mbretër” të historisë