Legjenda e futbollit kroat, Zvonimir Boban, gjatë një interviste për mediumet italiane ka shprehur lumturinë e tij për ekipin e sivjem të Milanit dhe trajnerin Vincenzo Montella.

“Këtë Milan dua ta shohë edhe pse duhet të ketë akoma përmirsime. Montella ka ndërtuar një skuadër me plotë shpirt, që lufton për çdo top dhe i lumtë. Kam një sygjerim të vogël për zyrtarët e Milanit, transferoni një mbrojtës dhe një qendërsulmues klasi nëse doni një vend në Champions League sezonin e ardhshëm”, tha Boban për mediat italiane.

Artikulli paraprakIsh-anëtari i Milanit dhe Romës: Futbolli italian është i mbushur me hipokrit! Këshillë të rinjëve? Mos shkoni të bëni karrierë në Itali…
Artikulli tjetërPeja i “shkel me dy këmbët” maqedonët e Karpos