Ish presidenti i FIFA-s, Sepp Blatter, është shtruar në spital me ‘një gjendje të rëndë por jo-kërcënuese për jetën’ dhe vajza e tij thotë se ai ‘po bëhet më mirë çdo ditë’

Lajmet që vijnë nga mediet e ndryshme evropiane thonë se Blatter besohet se tani është në një gjendje të qëndrueshme dhe se 84-vjeçari nuk është në një gjendje kërcënuese për jetën me vajzën e tij duke këmbëngulur që ish-kreu i trupit qeverisës botëror të futbollit po tregon shenja përmirësimi ‘çdo ditë’, përcjell Korneri.net

‘Babai im është në spital. Ai po bëhet më mirë çdo ditë. Por ai ka nevojë për kohë dhe pushim, ‘tha vajza Corinne Blatter Andenmatten, sipas gazetës zvicerane Blick.

Blatter u hoq nga roli i tij i presidencës në FIFA më 2015 pas 17 vitesh në krye të detyrës.

Ai pretendohet të ketë bërë një pagesë prej 1.6 milion £ në vitin 2011 për atë kohë kreun e UEFA-s, Michel Platini, në një prokuror pagese të përshkruar si ‘jo besnik’.

Blatter tha se pagesa për një rol këshillues nga Platini u ‘vërtetua nga komisioni i financave’ kur u pyet nga prokurorët në Zvicër. /Korneri.net

Artikulli paraprakNdeshjet e mbrëmshme në NBA sollën befasi
Artikulli tjetërStraightforward Plans For essay typer reviewingwriting – A Closer Look